ZWiK rozbudowuje sieć wodociągową w Gościęcicach

ZWiK rozbudowuje sieć wodociągową w Gościęcicach

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Strzelinie realizuje kolejną ważną inwestycję związaną z rozbudową infrastruktury wodociągowej. Trwa budowa sieci wodociągowej w rejonie ulic Wichrowej i Źródlanej w Gościęcicach.

W ramach zadania powstaje ponad 920 metrów wodociągu o dużej średnicy, wykonanego z trwałych rur polietylenowych przeznaczonych do przesyłu wody pitnej (PEHD DN160). Nowy odcinek zostanie podłączony do istniejącej sieci zasilanej przez kontenerową pompownię wody przy ul. Wichrowej w Strzelinie.

Inwestycja ma przede wszystkim umożliwić dostarczanie wody do terenów przeznaczonych pod zabudowę, które ze względu na swoje położenie nie mogły być dotychczas skutecznie zasilane w sposób grawitacyjny z istniejących zbiorników w Gościęcicach.

Realizacja zadania poprawi również funkcjonowanie całego lokalnego systemu wodociągowego. Nowy rurociąg przez pompownię przy ul Wichrowej będzie dostarczał wodę także do Gęsińca. Dzięki temu więcej wody pozostanie w układzie Gościęcice Średnie – Kuropatnik, czyli mieszkańcy Kuropatnika będą lepiej zabezpieczeni przed spadkami ciśnienia i przerwami w dostawie wody, szczególnie w okresach zwiększonego zużycia, np. podczas suszy.

– Inwestycja jest kolejnym etapem szerszej koncepcji rozbudowy sieci wodociągowej na terenach znajdujących się poza zasięgiem obecnych zbiorników wyrównawczych w Gościęcicach – informuje prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Strzelinie Stanisław Klimaszewski i dodaje, że zadanie realizowane jest siłami własnymi spółki.

Przejdź do treści