Krajowy System e-Faktur

Krajowy System e-Faktur
 Od 1 kwietnia 2026 r. dla podmiotów posługujących się numerem NIP Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Strzelinie ma obowiązek wystawiania faktur za pośrednictwem Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF).
 
 
Obowiązek ten dotyczy poza przedsiębiorstwami m.in. wspólnot mieszkaniowych oraz jednoosobowych działalności gospodarczych. W związku z tym, dla faktur przesłanych poprzez Systemu KSeF, ZWiK rezygnuje z dostarczania ich osobiście lub za pośrednictwem usług pocztowych.
 
 
W praktyce oznacza to, że faktury dla tych podmiotów nie są już dostarczane w formie papierowej.
 
 
Aby wygodnie otrzymywać informację o wystawionej fakturze przesłanej do KSeF, można bezpłatnie aktywować usługę ePowiadomienia, gdzie dostępne są:
  • wizualizacja faktury na e-mail,
  • powiadomienie SMS o wystawieniu faktury.
Aktywacja usługi ePowiadomienia: https://zwikstrzelin.pl/epowiadomienia/
Przejdź do treści