ZAKŁAD WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI sp. z o.o. w Strzelinie

Trochę wody dla ochłody

Tradycyjnie już, wraz z pierwszymi upałami, strzeliński ZWiK zamontował na Rynku kurtynę wodną, by choć trochę ulżyć przechodniom w przetrwaniu wysokiej temperatury.

Pogoda przyzwyczaiła nas już do swych ekstremalnych kaprysów, dlatego afrykańskie upały na koniec maja nikogo nie zaskakują. Wysokie temperatury stają się prawdziwym zagrożeniem dla ludzi i zwierząt.

Każdy sposób na choćby chwilowe ochłodzenie może nie tylko przynieść ulgę, ale dosłownie uratować życie. Dlatego na strzelińskim Rynku ponownie stanęła ogólnodostępna i bezpłatna instalacja zraszająca zamontowana przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji.Tworzona pod charakterystyczną bramką mgła wodna pozwala skutecznie schłodzić się przechodniom i rowerzystom. Miejsce to cieszy się dużym zainteresowaniem od chwili zainstalowania. Chociaż najczęściej słychać tam radosne głosy dzieci i rodziców warto pamiętać, że bramka przypomina o konieczności szczególnej troski o nasze zdrowie podczas upałów.

Jak zapewnia strzeliński ZWiK kurtyna wodna będzie służyć mieszkańcom w upalne dni tak długo, jak będzie to konieczne.
«

Aktualności

Planowane przerwy w dostawach wody

We wtorek 23 listopada wystąpią przerwy w dostawach wody na ulicach: Norwida, Asnyka, Staszica, Michała Archanioła i Kościelnej.więcej...

Pracuj z nami - nowe oferty pracy

Zapraszamy do zapoznania z nowymi ofertami pracy w ZWiKuwięcej...

Remontujemy wodociąg na Łokietka

W środę utrudnienia dla mieszkańców ulic: Krzywoustego, Poniatowskiego, Westerplatte, Łokietka, Grunwaldzka, Chrobrego, Żwirki i Wigury.więcej...

Zapraszamy na rajd

Zapraszamy do udziału w polsko-czeskim rajdzie rowerowym zakończonym piknikiem rodzinnym w dniu 7 sierpnia.
więcej...

Prosimy nie podlewaj

Apelujemy do wszystkich mieszkańców gminy Strzelin o zaprzestanie podlewania ogrodów, napełniania basenów   więcej...