ZAKŁAD WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI sp. z o.o. w Strzelinie

Renowacja kanałów w Rynku

Rozpoczęły się prace związane z renowacją kanału sanitarnego w ciągu pieszym pierzei południowej RynkuRenowacja prowadzona jest w technologii bezwykopowej, metodą rękawa epoksydowego. Do istniejących kanałów sanitarnych od ulicy Wodnej do Floriana wprowadzony będzie rękaw epoksydowy o łącznej długości około 96 mb. Renowacja kanału polega na utworzeniu na jego wewnętrznej powierzchni wykładziny wykonanej z rury nasączonej żywicą, dopasowanej do kształtu remontowanego kanału.Utwardzona wykładzina pełni rolę zastępczego przewodu i pokryje istniejące  pęknięcia, uszczelni kanał oraz zapobiegnie infiltracji wód gruntowych oraz eksfiltracji ścieków. Kanał poddawany renowacji będzie uprzednio dokładnie oczyszczony.Przewiduje się, że prace będą trwały do 27 października br. Wykonawcą robót jest firma z terenu Oławy PHU TECH-KAN Grażyna Wojciechowska.

Jednocześnie przepraszamy za ewentualne utrudnienia wynikające z remontu i  liczymy na Państwa wyrozumiałość i cierpliwość.«

Aktualności

Uwaga - przerwy w dostawach wody

W związku z budową sieci wodociągowej, w dniu 11 marca br. wystapią przerwy w dostawach wody dla ul. Energetyków i Pęcza.
więcej...

Sprzedajemy podnośnik koszowy

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Strzelinie ogłasza sprzedaż pojazdu marki STAR 200 podnośnik koszowy Bumar Koszalin typ P184H
więcej...

Kanalizacja dla Pławnej etap Ia

Rozpoczęliśmy opracowanie wniosku  do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, o dofinansowanie zadania pn. „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Pławna- Trześnia etap Ia” w ramach programu priorytowego – Ochrona Wód.
więcej...

Budowa wodociagu w ul. Grota Roweckiego

W czerwcu rozpoczynamy budowę sieci wodociągowej z przyłączami w ulicy Grota Roweckiego w Strzelinie
więcej...

Trochę wody dla ochłody

Tradycyjnie już, wraz z pierwszymi upałami, strzeliński ZWiK zamontował na Rynku kurtynę wodną, by choć trochę ulżyć przechodniom w przetrwaniu wysokiej temperatury.
więcej...