ZAKŁAD WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI sp. z o.o. w Strzelinie

Rozmiar ma znaczenie

Imponuje siłą, świetnie kopie, ma potężne ramię i nie rozstaje się z Wiolą. To charakterystyka nowej maszyny strzelińskiego ZWiK-u – minikoparki Kubota.Pozyskanie nowego sprzętu wynikało z potrzeb usług, jakie na co dzień świadczy Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Założenia były bardzo wymagające: niewielkie gabaryty, duża wydajność, wielofunkcyjność, efektywność, a przede wszystkim wyrządzanie jak najmniejszych szkód w terenie, na którym pracuje.

Takie cechy ma nowa minikoparka marki Kubota KXO 19-4, którą za kwotę  97 200 zł nabył właśnie ZWiK. Jest to bardzo wydajna, zwrotna maszyna, która umożliwia dotarcie do miejsc niedostępnych dla zwykłej (dużej ) koparki. Charakteryzuje się dużą siłą kopania i szerokim zakresem pracy. Sprawdzi się zarówno w miejscach trudno dostępnych, jak i na terenach budowlanych. Mocne i dobrze wyważone ramię pozwoli operatorowi na efektywniejsze i bardziej równomierne kopanie w najtrudniejszych warunkach.  Maszyna oferuje jedną z największych kabin w swojej klasie, regulowane siedzenie oraz szerokie drzwi zdecydowanie podnoszące komfort użytkowania podczas codziennej pracy. Koparka transportowana jest na specjalnej przyczepce o wdzięcznej nazwie „Wiola".Zakupiony sprzęt będzie wykorzystywany głównie przy budowie przyłączy wodno – kanalizacyjnych w terenie zagospodarowanym. oraz przy pracach w miejscach trudno dostępnych dla klasycznych dużych koparek.
ZWiK Strzelin

«

Aktualności

Uwaga - przerwy w dostawach wody

W związku z budową sieci wodociągowej, w dniu 11 marca br. wystapią przerwy w dostawach wody dla ul. Energetyków i Pęcza.
więcej...

Sprzedajemy podnośnik koszowy

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Strzelinie ogłasza sprzedaż pojazdu marki STAR 200 podnośnik koszowy Bumar Koszalin typ P184H
więcej...

Kanalizacja dla Pławnej etap Ia

Rozpoczęliśmy opracowanie wniosku  do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, o dofinansowanie zadania pn. „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Pławna- Trześnia etap Ia” w ramach programu priorytowego – Ochrona Wód.
więcej...

Budowa wodociagu w ul. Grota Roweckiego

W czerwcu rozpoczynamy budowę sieci wodociągowej z przyłączami w ulicy Grota Roweckiego w Strzelinie
więcej...

Trochę wody dla ochłody

Tradycyjnie już, wraz z pierwszymi upałami, strzeliński ZWiK zamontował na Rynku kurtynę wodną, by choć trochę ulżyć przechodniom w przetrwaniu wysokiej temperatury.
więcej...