ZAKŁAD WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI sp. z o.o. w Strzelinie

Sprawa ostatecznie zakończona

Wyrok 2 lat pozbawienia wolności i naprawienie szkody za przestępstwo przywłaszczenia usłyszała była pracownica ZWiK-u, działająca na szkodę swego zakładu pracy.Ostateczny sądowy finał znalazła sprawa, która przed dwoma laty zbulwersowała lokalną społeczność, bo dotyczyła przywłaszczenia pieniędzy na szkodę strzelińskiego ZWiK-u przez pracownika zakładu. Osoba odpowiedzialna za przyjmowanie od Klientów opłat za rachunki przywłaszczała wpłaty wprowadzając jednocześnie do systemu nieprawdziwe dane. Sprawą ujawnioną przez nadzór księgowy zajęła się policja, po czym zebrany materiał dowodowy pozwolił na skierowanie przez prokuraturę aktu oskarżenia do sądu.

Była pracownica strzelińskich wodociągów przyznała się do popełnienia zarzucanych jej czynów dobrowolnie poddając się karze. Sąd wymierzył jej za to 2 lata pozbawienia wolności zawieszając warunkowo wykonanie kary na 3 letni okres próby. Jednocześnie została zobowiązana do naprawienia wyrządzonej szkody na rzecz Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Strzelinie. Wysokość szkody określono na kwotę przeszło 176 tys. zł. Wyrok sądu jest prawomocny.

 

 «

Aktualności

Uwaga - przerwy w dostawach wody

W związku z budową sieci wodociągowej, w dniu 11 marca br. wystapią przerwy w dostawach wody dla ul. Energetyków i Pęcza.
więcej...

Sprzedajemy podnośnik koszowy

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Strzelinie ogłasza sprzedaż pojazdu marki STAR 200 podnośnik koszowy Bumar Koszalin typ P184H
więcej...

Kanalizacja dla Pławnej etap Ia

Rozpoczęliśmy opracowanie wniosku  do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, o dofinansowanie zadania pn. „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Pławna- Trześnia etap Ia” w ramach programu priorytowego – Ochrona Wód.
więcej...

Budowa wodociagu w ul. Grota Roweckiego

W czerwcu rozpoczynamy budowę sieci wodociągowej z przyłączami w ulicy Grota Roweckiego w Strzelinie
więcej...

Trochę wody dla ochłody

Tradycyjnie już, wraz z pierwszymi upałami, strzeliński ZWiK zamontował na Rynku kurtynę wodną, by choć trochę ulżyć przechodniom w przetrwaniu wysokiej temperatury.
więcej...