ZAKŁAD WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI sp. z o.o. w Strzelinie

Koniec problemu

Strzelińska sieć wodociągowa wydłużyła się o kolejnych 400 metrów po zakończeniu budowy na ul. Szybalskiego. Dla mieszkańców to zakończenie trwającego od dłuższego czasu problemu.

Konieczność rozliczania zbiorczego rachunku za wodę przez wszystkich właścicieli posesji była jedną z najmniejszych uciążliwości, jakie przyszło im znosić. Był to efekt przekazania przez poprzedniego właściciela całej infrastruktury ulicy mieszkańcom, łącznie ze starym i sprawiającym wielkie problemy wodociągiem nie należącym do gminy, czyli nieobsługiwanym przez ZWiK. Ciągłe awarie, solidarne płacenie za straty wody z nieszczelnej sieci zjednoczyły mieszkańców ulicy w dążeniu do rozwiązania problemu z pomocą magistratu.

– Szczególnym zaangażowaniem w tej sprawie wykazał się Pan Andrzej Sobolewski, który współpracował z nami podczas planowania przedsięwzięcia mającego ulżyć jego sąsiadom – tłumaczy Stanisław Klimaszewski prezes strzelińskiego ZWiK-u. Zresztą wszyscy mieszkańcy wykazali się wyrozumiałością i cierpliwością podczas bardzo uciążliwych dla nich prac budowlanych, jakie musieliśmy tam przeprowadzić. Szczerze im za to dziękuję – dodaje.

W ulicy Szybalskiego ZWiK Strzelin sfinansował i  wykonał  nową, miejską sieć wodociągową o łącznej długości ponad 400 metrów. Ponadto wybudowano  przyłącza oraz sieć  hydrantów ppoż. Jednocześnie stara sieć została całkowicie odłączona i nie będzie już sprawiać problemu. Pozwoli to również na indywidualne rozliczanie mieszkańców ulicy Szybalskiego bez konieczności rozliczania zbiorczego rachunku.«

Aktualności

Uwaga - przerwy w dostawach wody

W związku z budową sieci wodociągowej, w dniu 11 marca br. wystapią przerwy w dostawach wody dla ul. Energetyków i Pęcza.
więcej...

Sprzedajemy podnośnik koszowy

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Strzelinie ogłasza sprzedaż pojazdu marki STAR 200 podnośnik koszowy Bumar Koszalin typ P184H
więcej...

Kanalizacja dla Pławnej etap Ia

Rozpoczęliśmy opracowanie wniosku  do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, o dofinansowanie zadania pn. „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Pławna- Trześnia etap Ia” w ramach programu priorytowego – Ochrona Wód.
więcej...

Budowa wodociagu w ul. Grota Roweckiego

W czerwcu rozpoczynamy budowę sieci wodociągowej z przyłączami w ulicy Grota Roweckiego w Strzelinie
więcej...

Trochę wody dla ochłody

Tradycyjnie już, wraz z pierwszymi upałami, strzeliński ZWiK zamontował na Rynku kurtynę wodną, by choć trochę ulżyć przechodniom w przetrwaniu wysokiej temperatury.
więcej...