ZAKŁAD WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI sp. z o.o. w Strzelinie

Pompuje i transportuje

Nowoczesny i wydajny samochód asenizacyjny rozpoczął pracę w strzelińskim Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji. Pojazd sprawnie pompuje i transportuje nieczystości służąc mieszkańcom całej gminy.Nowy zestaw urządzeń zamontowany na podwoziu fabrycznie nowego samochodu ciężarowego marki MAN posiada zbiornik o pojemności czynnej 8 m³ i pozwala wywozić nieczystości ze zbiorników bezodpływowych i szamb.Pojazd zastąpił używany od wielu lat i bardzo wyeksploatowany samochód asenizacyjny trapiony usterkami technicznymi, ale też mniej wydajny i mający problemy z poruszaniem się w trudniejszym terenie.Wybrana w drodze przetargu oferta pozwoliła nie tylko na zakup nowego samochodu za kwotę 395 tys. zł, ale również sprecyzowanie dogodnych dla ZWiK-u warunków umowy obejmującej między innymi wydłużone okresy gwarancyjne, serwis pogwarancyjny, obowiązek dostarczenia pojazdu zastępczego na czas usuwania ewentualnych awarii, a także szkolenia pracowników obsługujących sprzęt na koszt Wykonawcy.«

Aktualności

Uwaga - przerwy w dostawach wody

W związku z budową sieci wodociągowej, w dniu 11 marca br. wystapią przerwy w dostawach wody dla ul. Energetyków i Pęcza.
więcej...

Sprzedajemy podnośnik koszowy

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Strzelinie ogłasza sprzedaż pojazdu marki STAR 200 podnośnik koszowy Bumar Koszalin typ P184H
więcej...

Kanalizacja dla Pławnej etap Ia

Rozpoczęliśmy opracowanie wniosku  do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, o dofinansowanie zadania pn. „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Pławna- Trześnia etap Ia” w ramach programu priorytowego – Ochrona Wód.
więcej...

Budowa wodociagu w ul. Grota Roweckiego

W czerwcu rozpoczynamy budowę sieci wodociągowej z przyłączami w ulicy Grota Roweckiego w Strzelinie
więcej...

Trochę wody dla ochłody

Tradycyjnie już, wraz z pierwszymi upałami, strzeliński ZWiK zamontował na Rynku kurtynę wodną, by choć trochę ulżyć przechodniom w przetrwaniu wysokiej temperatury.
więcej...