ZAKŁAD WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI sp. z o.o. w Strzelinie

Kamery pilnują wody

Wieża widokowa na szczycie góry Szańcowej, jest już stałym elementem wycieczek po okolicach Strzelina. Miejsce to urokliwe i często odwiedzane także przez miłośników pikników. Warto jednak pamiętać, że w cieniu zabytkowej wieży ciśnień znajduje się obiekt równie ważny co niepozorny, mający znaczenie strategiczne dla mieszkańców miasta.Otoczony ogrodzeniem, zamknięty teren z wałem ziemnym, niewielkim budynkiem i szeregiem anten, to zbiorniki wyrównawcze, dzięki którym w strzelińskich kranach mamy wodę. Wejście tam jest z oczywistych powodów zabronione. Pompowana do zbiorników woda rozchodzi się potem grawitacyjnie do odbiorców, a metoda to sprawdzona, bo znana od tysiącleci.

Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę ze znaczenia podobnych obiektów i powodów, dla których wejście tam jest zakazane. Powtarzające się sytuacje korzystania z terenu zbiorników wyrównawczych w celach rekreacyjnych spowodowały konieczność lepszego zabezpieczenia tego miejsca. Dlatego strzeliński Zakład Wodociągów i Kanalizacji zamontował tam monitoring, który miłośnikom ignorowania zakazów pozwoli w krótkim czasie zrozumieć, jak ważne jest dla nas wszystkich bezpieczne korzystanie z wody pitnej.«

Aktualności

Uwaga - przerwy w dostawach wody

W związku z budową sieci wodociągowej, w dniu 11 marca br. wystapią przerwy w dostawach wody dla ul. Energetyków i Pęcza.
więcej...

Sprzedajemy podnośnik koszowy

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Strzelinie ogłasza sprzedaż pojazdu marki STAR 200 podnośnik koszowy Bumar Koszalin typ P184H
więcej...

Kanalizacja dla Pławnej etap Ia

Rozpoczęliśmy opracowanie wniosku  do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, o dofinansowanie zadania pn. „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Pławna- Trześnia etap Ia” w ramach programu priorytowego – Ochrona Wód.
więcej...

Budowa wodociagu w ul. Grota Roweckiego

W czerwcu rozpoczynamy budowę sieci wodociągowej z przyłączami w ulicy Grota Roweckiego w Strzelinie
więcej...

Trochę wody dla ochłody

Tradycyjnie już, wraz z pierwszymi upałami, strzeliński ZWiK zamontował na Rynku kurtynę wodną, by choć trochę ulżyć przechodniom w przetrwaniu wysokiej temperatury.
więcej...