ZAKŁAD WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI sp. z o.o. w Strzelinie

ZWiK dla dzieci

Na terenie przedszkola miejskiego przy ul. Ogrodowej pojawiła się nowa, funkcjonalna ozdoba. Hydrant w kształcie sympatycznego klauna, to prezent dla dzieci od strzelińskiego ZWiK-u.Chociaż często nawet nie zauważamy tych urządzeń, hydranty są jednym z najważniejszych elementów ochrony przeciwpożarowej. Pozwalają na bezpośredni pobór wody z sieci wodociągowej, a ich dostępność może decydować o szybkości i skuteczności działań strażaków gaszących pożar. Uliczne hydranty nadziemne najczęściej nie kojarzą się jednak z estetyką. Jak się okazuje – nie zawsze.

Z okazji Dnia Dziecka strzeliński  Zakład Wodociągów i Kanalizacji zamontował nowy, bardzo estetyczny hydrant na terenie przedszkola przy ul. Ogrodowej. Kolorowy, uśmiechnięty klaun „trzyma” złącze do węża strażackiego, stojąc na straży bezpieczeństwa dzieci i budynku. Nowy hydrant wygląda jak zabawka, jest jednak w pełni funkcjonalnym urządzeniem przeciwpożarowym, posiadającym niezbędne certyfikaty.

Pozostaje mieć nadzieję, że sympatyczny klaun pozostanie jedynie ciekawą ozdobą i nigdy nie będzie musiał spełniać swej funkcji.«

Aktualności

Uwaga - przerwy w dostawach wody

W związku z budową sieci wodociągowej, w dniu 11 marca br. wystapią przerwy w dostawach wody dla ul. Energetyków i Pęcza.
więcej...

Sprzedajemy podnośnik koszowy

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Strzelinie ogłasza sprzedaż pojazdu marki STAR 200 podnośnik koszowy Bumar Koszalin typ P184H
więcej...

Kanalizacja dla Pławnej etap Ia

Rozpoczęliśmy opracowanie wniosku  do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, o dofinansowanie zadania pn. „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Pławna- Trześnia etap Ia” w ramach programu priorytowego – Ochrona Wód.
więcej...

Budowa wodociagu w ul. Grota Roweckiego

W czerwcu rozpoczynamy budowę sieci wodociągowej z przyłączami w ulicy Grota Roweckiego w Strzelinie
więcej...

Trochę wody dla ochłody

Tradycyjnie już, wraz z pierwszymi upałami, strzeliński ZWiK zamontował na Rynku kurtynę wodną, by choć trochę ulżyć przechodniom w przetrwaniu wysokiej temperatury.
więcej...